V sobotu 7.12. 2024 proběhl další ze série rapid turnajů, 95. PORG Open. Hrálo se tempem 12 minut + 3 sekundy za každý provedený tah. Účast byla trochu nižší než minulý turnaj.
V turnaji A (do 20 let) nás reprezentovali Olga Katasonova a Luboš Lacko. Oba hráli velmi dobře, i když Luboš měl občas problém s nedostatkem času. Olga skončila celkově na 14. místě a se 4 body si odnesla pohár za první místo v kategorii dívek. Luboš s 3,5 body skončil na 21. místě.
V turnaji B jsme měli tři hráče: Tondu Michalce, Kubu Hrkala a Tea Subacheva. Kuba skončil na pěkném 10. místě s 5 body a na medaili nedosáhl jen díky horšímu pomocnému hodnocení. Teo skončil celkově třiadvacátý se 4 body a z kategorie U8 si odnesl bronzovou medaili. Nejlépe se dařilo Tondovi, který s přehledem vyhrál kategorii U10 a se šesti body si díky lepším vzájemným partiím odnesl i pohár pro celkového vítěze. Příště se na Tondu těšíme v turnaji A 😉.
Velké díky všem hráčům! Gratulace medailistům!
Podrobné výsledky je možné prozkoumat na chess-results.com: turnaj A, turnaj B.