Ve skupině Pražského přeboru číslo 33 se dva týdny před koncem soutěže na čele seřadily týmy Dukly E, Smíchova C a Unichessu G, všechny shodně se ztrátou jedné remízy. Našemu družstvu přisoudil los do posledních dvou kol právě tyto dva soupeře a tak morálka zavelela to na ten postup prostě zkusit. Ze zákaldní osmičky jsme nakonec dali proti Dukle do kupy 5 hráčů, soupeř kontroval pro jistotu všemi 8. Nicméně jsme se vrhli na soupeře jako Napoleon, když ho šel zmastit u jedné nejmenované belgické vesnice a už v 18:40 nás bylo 8 u šachovnic (i Karel, který nás čekal v 6 před Kaštanem) a stav 0:0 vypadal slibně. Soupeří ztěží čelili našim armádám valícím se k jejich opevnění a třásli se o svůj vysněný postup. O hodinu později soupeř ukecal ve vyhrané pozici Rinata na remízu a oba se jali svou partii analyzovat. My ostatní jsme však bojovného ducha živili všemi prostředky a největší šok soupeři připravil Robik, když proti svým zvyklostem odmítnul remízu. Další vývoj už byl poněkud tristní.
Karel do soupeře vrazil věž a pak už ani slibný pik navíc nebyl podstatný.
Marek do soupeře vrazil pika, figuru a posléze i poněkud obskurní nabídku remízy a když to neprošlo požádal mě o svolení k vzdání partie.
Pavel tahal partii s figurou míň a obhajoval to tím, že taky mohl přijít o dámu čemuž srdnatě zabránil.
Robik po odmítnutí remízy něco někde nějak zahrál a něco jiného, co měl, zase pro změnu nezahrál a dál už to jistě znáte ze svých zkušeností.
Já jsem partii nejprve zmastil strategicky rošádou (zase to byla ztráta tempa jako obvykle, no schválně, kdy už to Sg5 konečně zahraju včas), abych pak soupeře takticky rozhodil, až znejistěl, vrazil do mě koně, já se mu revanšoval dvěma střelci, ale ani to mi už nepomohlo.
Nakonec zůstal Zdeněk, ale ani to nešlo a tak zaknihoval tuctovou 0 (12. v této sezóně).
Lukášovi jsem dovolil remízu s pikem víc – už to opravdu nic neřešilo.
Takže na Smíchov jedeme už bez stresu a můžeme se těšit zase za rok na třetí třídu, kterou jsme si už druhou sezónu udrželi z přehledem z třetího místa (ZASE NA BEDNĚ!) při dvou postupujících.