Na 93. PORG Open se dařilo hráčům ve skupině B

0

V sobotu 12.10.2024 se konal pravidelný turnaj v rapid šachu 93. PORG Open. Turnaje A se
zúčastnilo 44 hráčů. Do šachových bojů turnaje B zasáhlo 54 hráčů. Oba turnaje se hrály na 7
kol tempem 2×12 minut + 3 sekundy za tah.

Ve skupině A se nejlépe z našich hráčů umístil Martin s 3,5 body na 22. místě, sedmadvacátý se
3 body skončil Max. V početnější skupině B se našim hráčům dařilo velmi dobře. Valigy a Jonáš
si připsali své první turnajové zkušenosti a předvedli slibný výkon. Kuba byl jen krůček od
bronzové medaile v kategorii U10, když získal 5 bodů, stejně jako dalších šest jeho soupeřů a
tak o majiteli bronzové medaile rozhodovalo pomocné hodnocení. Slavit však mohli Antonio a
Luboš. Antonio se stal vítězem kategorie U8 a celkově obsadil vynikající 3. místo s 5,5 body.
Luboš bez jediné prohry vyhrál kategorii U10 a s 6 body si odnesl nejen zlatou medaili z
kategorie, ale i pohár za celkové vítězství.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci klubu. Gratulujeme vítězům!

Výsledky skupina A
Výsledky skupina B

Nejbližší akce, které čekají naše hráče, jsou 19.10. soustředění a týden potom 26.10. začíná
Mistrovství Čech mládeže do 16 let v Harrachově, kde náš klub bude reprezentovat 6 hráčů.